ZRÓBMY TO RAZEM - MATERIAŁY - UMIEJĘTNOŚCI

Dziś trochę więcej informacji, dla tych, którzy chcą dołączyć do projektu ZRÓBMY TO RAZEM!

Ogólnie. Projekt nie jest ograniczony czasowo. Nie musisz się nigdzie śpieszyć. Pracuj w swoim tempie i po prostu wracaj do odcinków, które będą niezbędne, by posuwać się dalej. 

Co musisz umieć?

Robić na drutach  w tym: nabierać oczka, przerabiać dwa oczka razem, zamykać oczka, obliczać oczka z próbki ( ale wcale nie jakoś specjalnie dokładnie).

Szydełkować proste motywy kwiatowe wykonane półsłupkami, słupkami i podwójnymi słupkami. Nie będziemy ich łączyć szydełkiem. Będziemy je ze sobą zszywać!

Po co robić takie rzeczy?

By bawić siebie i świat. By oszczędzać. Być świadomym. Wyróżniać się. Stać się częścią społeczności myślącej podobnie. By rozpoznawać się w tłumie. By nie produkować więcej śmieci. By pokazać, jak odlotowe może być dziewiarstwo ręczne.

Czego potrzebujesz?

Resztek wełen ( ja używam tylko naturalnych i do tego zachęcam) różnej długości, małych kłębków, starych swetrów, które można spruć, a nawet pojedynczych motków, z którymi nie wiadomo co zrobić.

Gama kolorystyczna zależy od Ciebie.

Ilość zależna od grubości. Nie można jej dokładnie określić, najczęściej to około 20dag wiązanej wełny, 20-25dag wełny nadającej ton kolorystyczny ( jako druga nitka, ale nie jest to konieczne) i 10-15 dag na motywy szydełkowe.

Forma swetra

Głęboki raglan, rozcięcia po bokach, model boxy oversized ( prawie dla wszystkich figur polecam 70cm szerokości i 60cm długości, bez wykończeń ściągaczem, bez plisy pod szyją, bez modelowania dekoltu 🤪

Reszta niebawem!

Prośba 😙

Instrukcje, zdjęcia, informacje, przekazuję Ci bezpłatnie. To oznacza, że nie możesz wykonać takiego swetra na sprzedaż. Jeśli Twoi znajomi będą chcieli go mieć, zaproś ich do mnie. 

Legal imprint