
Dziś trochę więcej informacji, dla tych, którzy chcą dołączyć do projektu ZRÓBMY TO RAZEM!
Ogólnie. Projekt nie jest ograniczony czasowo. Nie musisz się nigdzie śpieszyć. Pracuj w swoim tempie i po prostu wracaj do odcinków, które będą niezbędne, by posuwać się dalej.
Co musisz umieć?
Robić na drutach w tym: nabierać oczka, przerabiać dwa oczka razem, zamykać oczka, obliczać oczka z próbki ( ale wcale nie jakoś specjalnie dokładnie).
Szydełkować proste motywy kwiatowe wykonane półsłupkami, słupkami i podwójnymi słupkami. Nie będziemy ich łączyć szydełkiem. Będziemy je ze sobą zszywać!
Po co robić takie rzeczy?
By bawić siebie i świat. By oszczędzać. Być świadomym. Wyróżniać się. Stać się częścią społeczności myślącej podobnie. By rozpoznawać się w tłumie. By nie produkować więcej śmieci. By pokazać, jak odlotowe może być dziewiarstwo ręczne.
Czego potrzebujesz?
Resztek wełen ( ja używam tylko naturalnych i do tego zachęcam) różnej długości, małych kłębków, starych swetrów, które można spruć, a nawet pojedynczych motków, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Gama kolorystyczna zależy od Ciebie.
Ilość zależna od grubości. Nie można jej dokładnie określić, najczęściej to około 20dag wiązanej wełny, 20-25dag wełny nadającej ton kolorystyczny ( jako druga nitka, ale nie jest to konieczne) i 10-15 dag na motywy szydełkowe.
Forma swetra
Głęboki raglan, rozcięcia po bokach, model boxy oversized ( prawie dla wszystkich figur polecam 70cm szerokości i 60cm długości, bez wykończeń ściągaczem, bez plisy pod szyją, bez modelowania dekoltu 🤪
Reszta niebawem!
Prośba 😙
Instrukcje, zdjęcia, informacje, przekazuję Ci bezpłatnie. To oznacza, że nie możesz wykonać takiego swetra na sprzedaż. Jeśli Twoi znajomi będą chcieli go mieć, zaproś ich do mnie.