Jak przygotować nici.

ZRÓBMY TO RAZEM!

O przygotowaniu nici.

To , jakie wełny wykorzystasz zależy od Ciebie. Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz wiązać nici cienkie zaraz po grubych, a moherowe po jedwabnych. Daj się ponieść fantazji i niczym nie ograniczaj. Możesz oczywiście wybrać nici w podobnej tonacji kolorystycznej lub od Sasa do Lasa. 

Im odcinki wełny krótsze, tym większy kolorystyczny melanż. Długie odcinki stworzą pasy.Nie polecam zostawiania wąsów przy supłach. To byłby o jeden dodatek za dużo, jeśli chodzi o stylistykę tego modelu. Supły możesz zostawić tak jak schodzą z drutów lub, kiedy cały sweter będzie gotowy, szydełkiem przeciągnąć go na lewą stronę. Sweter robiony jest dwoma nitkami. Ja, dla uspokojenia stylu swetra, jako drugiej, używam wełny w ciemnym kolorze, ale ten drugi kolor nie musi być ciemny. Niech po prostu będzie taki, jak lubisz. I o takiej grubości jaką lubisz. Polecam, żeby ta druga nić była również nicią na motywy szydełkowe.Oczywiście, możesz zdecydować inaczej. Możesz wykonać sweter jedną nitką wiązaną albo nawet dwoma. Uzyskasz bardzo ciekawy melanż.

Na początek zwiąż ok.10-15dag., jeśli nici zabraknie dowiążesz ją z większą precyzją i nie będą zalegać w Twojej szafie kolejne resztki ;)  Wykonaj próbkę i ustal ile cm wzdłuż i wszerz zajmuje 1oczko. Tak :) Jedno oczko!

W tym celu zrób próbkę i wybierz docelowe druty. Ja, będę pracować z nićmi, do których użyję drutów nr. 4mm.Po wykonaniu próbki zaznacz kwadrat 10cm na 10cm, policz liczbę oczek i podziel ją przez 10. 

 cdn. 

Legal imprint