ZRÓBMY TO RAZEM! LICZYMY OCZKA I ZACZYNAMY

ZRÓBMY TO RAZEM! 

Liczymy oczka i zaczynamy. 

Obliczanie szerokości i wysokości oczka może wydawać się szaleństwem, ale działa całkiem nieźle. Nie zaokrąglamy uzyskanych wyników. Zależy nam na tych przecinkach JJeśli Twoje oczko ma 0,52cm szerokości i 0,63 cm wysokości, to tyle ma i akceptujemy to bez dwóch zdań J

Proponowany przeze mnie model swetra ma oversizowy charakter, więc jeśli nasze wymiary będą nieco większe lub nieco mniejsze, nie wpłynie to znacząco na wygląd swetra. 

Ile oczek nabieramy? 

Szerokość przodu i tyłu jest dokładnie taka sama i wynosi 70cm.  Ten wymiar sprawdza się przy większości figur ( od roz.38 do 50). Oczywiście, jeśli jesteś zaawansowaną dziewiarką i lubisz inaczej, możesz zmniejszyć lub zwiększyć proponowany przeze mnie wymiar.By ustalić liczbę oczek, jakie musisz narzucić wykonujesz działanie: 70 dzielisz przez szerokość oczka i odejmujesz 10 oczek. To, co wyjdzie, to Twoja liczba.

Przykład:

70:0,52=134,61

134,61-10=124,61 

Nabierasz 124 oczka 

Sposób nabierania oczek dowolny. Ja lubię long taile.

1.Pierwszy rząd w całości przerabiasz oczkami prawymi.

2. Drugi również. Wszystkie oczka prawe.

3. Trzeci wszystkie oczka lewe.

4. Czwarty wszystkie oczka prawe. 

A potem lewe na lewej stronie, prawe na prawej. Pierwsze dwa rzędy pomagają zabezpieczyć robótkę przed wywijaniem. Zwłaszcza po praniu brzeg ładnie się prostuje i dobrze leży. 

Nasz sweter ma 10cm rozcięcia na bokach, więc wykonujesz  oczkami prawymi 2 części, na płasko, o szerokości ca.70cm i wysokości ca. 10cm.Następnie łączysz obie części i pracujesz w o krążeniach aż do uzyskania 30cm dzianiny. W miejscu łączenia, po obu stronach robótki, robimy „ fałszywy szew” przerabiając 1 oczko lewe. 

cdn. 

Legal imprint