Co warto wiedzieć zanim wybierzesz manualną maszynę dziewiarską?

https://youtu.be/G-VATwMpPJU

Najczęstszym pytaniem, jakie otrzymuję, jest pytanie o wybór maszyny. To skomplikowane.Nie ma prostej odpowiedzi, dlatego postanowiłam trochę opowiedzieć, co może w takiej decyzji pomóc.

Opieram się na swojej wiedzy i doświadczeniu. Warto sięgnąć też do innych źródeł i poznać inne opinie. 

To mój pierwszy podcast. Nagrany w czasach pandemii tym, co miałam w domu, więc proszę o wyrozumiałość. To nagranie audio opracowane w programie dla video, wrzuciłam więc zdjęcie, by nie wiało czarną dziurą. Mam nadzieję, że kolejne będą bardziej profesjonalne. 

Jako uzupełnienie do nagrania. 

Silver Reed posiada także model LK150 plastikowy, którego cena jest niższa i oscyluje w granicach 350-499 euro.

Co do szerokości dzianiny.Na maszynach z większą ilością igieł i nici standardowej szerokość dzianiny jest mniejsza niż szerokość jej płyty. Można ją nieco powiększyć zmieniając wielkość oczek i napięcie nici, ale wówczas dzianina zmienia swoje parametry i może już nie nadawać się na sweter, a raczej ażurowy szal.Maszyny z mniejszą ilością igieł dają dzianiny równe swojej szerokości, a nawet szersze. 

Podsumowanie:Jeśli możesz kup pierwszą maszynę kup nową, kolejne mogą być używane, bo nabrawszy doświadczenia będziesz wiedzieć czego oczekiwać.Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, kup używaną i szukaj kursu lub osoby, która pomoże Ci w jej poznaniu. Zaopatrz się w Instrukcję Obsługi, wiele z nich jest bezpłatnie zamieszczanych w sieci. 

Powodzenia!

Legal imprint